O depresji, nerwicy, zaburzeniach odżywiania, fobii, uzależnieniach, kto kategoryzuje hotele

O depresji, forum o depresji


You are not connected. Please login or register

Regresja - mechanizmy obronne

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Regresja - mechanizmy obronne on Sro Mar 27, 2013 4:38 pm

Admin


Admin
* Sublimacja

To jest podobne do przesunięcia, ale ma miejsce, gdy uda nam się wypierać swoich emocji w konstruktywny zamiast destrukcyjnej działalności. Może to być, na przykład artystyczne. Wielu wielkich artystów i muzyków miał nieszczęśliwe życie i wykorzystywany jako medium sztuki muzycznej, aby wyrazić siebie. Sport to kolejny przykład wprowadzenie nasze emocje (np. agresja) w coś konstruktywnego.

Na przykład, utrwalenie podczas ustnego etapu rozwoju później może prowadzić do poszukiwania przyjemności ustnej jako dorosły poprzez ssanie kciuka Ones, długopis lub gniazdo. Ponadto, utrwalenie podczas analnego etapie może spowodować osoby sublimować chęć obsługi fekalia z korzystania z ceramiki.

Sublimacji Freuda była podstawą cywilizowanego życia, sztuki i nauki są wysublimowanej seksualność. (Uwaga: jest to wartość ładunkiem koncepcja, na podstawie europejskiego aspiracji społeczeństwa koniec w. 1800).

* Denial

Odmowa wiąże blokujące zewnętrzne zdarzenia, począwszy od świadomości. Jeśli niektóre sytuacja jest po prostu zbyt wiele w obsłudze, osoba po prostu nie chce go doświadczyć. Jak można sobie wyobrazić, to jest prymitywne i niebezpieczne obrona - nikt rzeczywistość pomija i ucieka z nim na długo! Może działać sam lub, najczęściej w połączeniu z innymi, mechanizmów, które go bardziej subtelne. Na przykład palacze mogą odmówić dopuszczenia do siebie, że palenie jest szkodliwe dla ich zdrowia.

* Regresja

To jest z powrotem ruch psychologicznego czasu, gdy jeden jest w obliczu stresu. Kiedy martwimy lub przestraszony, nasze zachowania często stają się bardziej dziecinny i prymitywny. Dziecko może zacząć ssać swój kciuk ponownie lub mokre łóżko, kiedy muszą spędzić trochę czasu w szpitalu. Nastolatki mogą niekontrolowany chichot, gdy wprowadza się do sytuacji społecznej z udziałem płci przeciwnej.

Zobacz profil autora http://o-depresji.board-directory.net

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Psycholog Warszawa lokalizacja