O depresji, nerwicy, zaburzeniach odżywiania, fobii, uzależnieniach, kto kategoryzuje hotele

O depresji, forum o depresji


You are not connected. Please login or register

Represje - mechanizmy obronne

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Represje - mechanizmy obronne on Sro Mar 27, 2013 4:37 pm

Admin


Admin
* Represje

To był pierwszy mechanizm obronny, że Freud odkrył, i prawdopodobnie najważniejsze. Represje jest nieprzytomny mechanizm zatrudniony przez ego na bieżąco zakłócając lub grożąc myśli od stawania się świadomym. Myśli, które są często represjonowanych są te, które mogłyby spowodować poczucie winy z superego. Dla przykładu, w kompleksie Edypa agresywne myśli o samych rodziców płciowych są stłumione.

To nie jest bardzo udana obrona w dłuższej perspektywie jest ponieważ wiąże zmuszając niepokojące życzenia, pomysły lub wspomnienia do podświadomości, gdzie, choć ukryte, będą tworzyć niepokój.

* Projekcja

Wiąże osoby przypisując swoje myśli, uczucia i motywacje do innej osoby. Myśli najczęściej projektowane na inny są te, które mogłyby spowodować, takie jak poczucie winy agresywnych i seksualnych fantazji lub myśli. Na przykład, może kogoś nienawidzisz, ale Twoja superego mówi ci, że taka nienawiść jest niedopuszczalne. Można "rozwiązać" problem by sądzić, że cię nienawidzę.

* Pojemność skokowa

Przemieszczenie jest przekierowanie impulsu (zwykle agresja) na bezsilna cel zastępczy. Cel może być osoba lub obiekt, który może służyć jako symboliczny substytut. Ktoś, kto czuje się nieswojo w ich seksualne pragnienia prawdziwej osoby mogą zastępować fetysz. Ktoś, kto jest sfrustrowany przez jego przełożonych, może iść do domu i kopać psa, bić członka rodziny, ani angażować się w poprzecznych przepalenia.

Zobacz profil autora http://o-depresji.board-directory.net

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Psycholog Warszawa lokalizacja