O depresji, nerwicy, zaburzeniach odżywiania, fobii, uzależnieniach, kto kategoryzuje hotele

O depresji, forum o depresji


You are not connected. Please login or register

ego wykorzystuje szereg mechanizmów obronnych

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Sigmund Freud (1894, 1896) zauważył szereg obronnych ego który odnosi się do całej jego pism. Jego córka Anna (1937) rozwinął te idee i opracowane na ich temat, dodając pięć z jej własną. Wiele psychoanalitycy dodaliśmy kolejne rodzaje obrony ego.

Freud powiedział kiedyś: "Życie nie jest proste!" Ego - "ja" - siedzi w środku niektórych bardzo potężne siły: rzeczywistości, społeczeństwa, reprezentowanego przez superego; biologii, reprezentowane przez identyfikator.

Kiedy te się sprzeczne stawiały biednego ego, to jest zrozumiałe, jeśli czują się zagrożeni, spadł przytłoczony, czuję tak, jakby miały się zapaść pod ciężarem tego wszystkiego. To uczucie nazywa lęk, i służy jako sygnał dla ego, że jego przeżycie, a wraz z nim przeżycie całego organizmu, jest w niebezpieczeństwie.

Aby uporać się z konfliktami i problemami w życiu, Freud stwierdził, że ego wykorzystuje szereg mechanizmów obronnych. mechanizmy obronne działają na poziomie podświadomości i pomagają odpędzić nieprzyjemne uczucia (lęk ie) lub dokonać dobrych rzeczy się lepiej dla jednostki.

Ego, napędzany przez id, ograniczone przez superego, odparty przez rzeczywistość, stara się opanować gospodarczego zadanie doprowadzenia do zgody między siłami i wpływami pracujących i na niego, i możemy zrozumieć, jak to jest, że tak często nie możemy stłumić krzyk "życie nie jest łatwe"! Jeśli ego jest zobowiązany do przyznania się do słabości, to łamie się w niepokój o świecie zewnętrznym, moralny niepokój o superego i neurotyczny lęk odnośnie siły namiętności w id. (Freud 1933, str. 78).

Zobacz profil autora http://o-depresji.board-directory.net

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Psycholog Warszawa lokalizacja