O depresji, nerwicy, zaburzeniach odżywiania, fobii, uzależnieniach, kto kategoryzuje hotele

O depresji, forum o depresji


You are not connected. Please login or register

Identyfikacja z agresorem

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Identyfikacja z agresorem on Sro Mar 27, 2013 4:37 pm

Admin


Admin
Dlaczego potrzebujemy obrony ego?

Wspomnienia wygnany do napędów nieprzytomnych lub niedopuszczalne lub wzywa nie znikają. Oni nadal wywierają silny wpływ na zachowanie. Siły, które starają się utrzymać bolesnych lub społecznie niepożądane myśli i wspomnienia z umysłu świadomego, nazywane są mechanizmy obronne.

Jest wieczyste bitwa pomiędzy życzenia (stłumione do id) oraz mechanizmy obronne.

Stosujemy mechanizmy obronne, aby chronić się przed uczuciem niepokoju i winy, które powstają dlatego, że czują się zagrożone, lub dlatego, że nasz id lub superego staje się zbyt wymagający. Nie są pod naszą świadomą kontrolą, i nie są woluntarystycznej. Z ego, nasz nieświadomy użyje jednego lub więcej, aby chronić nas, gdy stykają się z sytuacji stresowej w życiu. Ego-mechanizmy obronne są naturalne i normalne. Kiedy się z odsetek, nerwice rozwijać, takich jak stany lękowe, fobie, obsesje, czy histerii.

Przykłady obrony Mechanizmów

Istnieje wiele mechanizmów obronnych, z których najważniejsze są poniżej.

* Identyfikacja z agresorem

Koncentrują się na cechach negatywnych lub obawiano. To znaczy jeśli boisz się kogoś, można praktycznie pokonać ten strach przez coraz bardziej do nich podobni.

Skrajnym przykładem tego jest syndrom sztokholmski, gdzie zakładnicy identyfikować z terrorystami. Na przykład Patty Hearst i Symbionese Liberation Army. Patty był nadużywany i zgwałcona przez swoich oprawców, ale wstąpiła ich ruch, a nawet wziął udział w jednym z ich napadów na banki. Na jej procesie została uniewinniona, bo była ofiara cierpi na syndrom sztokholmski.

Zobacz profil autora http://o-depresji.board-directory.net

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Psycholog Warszawa lokalizacja