O depresji, nerwicy, zaburzeniach odżywiania, fobii, uzależnieniach, kto kategoryzuje hotele

O depresji, forum o depresji


You are not connected. Please login or register

Racjonalizacja

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Racjonalizacja on Sro Mar 27, 2013 4:36 pm

Admin


Admin
* Racjonalizacja

Racjonalizacja jest poznawcze zniekształcenia "faktów", by wydarzenie lub impuls mniej groźne. Robimy to dość często na poziomie dość świadomy, kiedy zapewnić sobie wymówek. Ale dla wielu ludzi, wrażliwych ego, wymówek jest tak proste, że nigdy nie są naprawdę świadomi. Innymi słowy, wielu z nas są gotowi uwierzyć w nasze kłamstwa.

* Tworzenie Reaction

To jest, gdzie człowiek wychodzi poza odmową i zachowuje się w odwrotnym kierunku, do których on myśli lub czuje. Używając powstawaniu reakcji id jest zadowolony z zachowaniem ego w nieświadomości prawdziwych motywów. Świadome uczucia są przeciwieństwem nieświadomości. Miłość - nienawiść. Wstyd - wstręt i moralizatorstwa są formacja reakcja przeciwko seksualności.

Zazwyczaj powstawanie reakcji oznaczone showiness i compulsiveness. Na przykład, Freud twierdził, że ludzie, którzy są uprzedzenia wobec homoseksualistów robią obrony przed własnymi uczuciami homoseksualnymi przyjmując surową postawę anty-homoseksualny, który pomaga przekonać ich z heteroseksualizmu. Inne przykłady obejmują:

* Posłuszna córka, która kocha matkę reaguje na jej nienawiści Edypa matki.

* Anal utrwalenie zazwyczaj prowadzi do podłości, ale czasami człowiek reaguje na to (nieświadomie), co prowadzi do nadmiernej szczodrości.

Zobacz profil autora http://o-depresji.board-directory.net

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Psycholog Warszawa lokalizacja