O depresji, nerwicy, zaburzeniach odżywiania, fobii, uzależnieniach, kto kategoryzuje hotele

O depresji, forum o depresji


You are not connected. Please login or register

Subiektywne koncepcje zdrowia cz.3

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Subiektywne koncepcje zdrowia cz.3 on Pią Kwi 02, 2010 5:29 pm

Na pogorszenie zdrowia społeczeństwa mają także wpływ takie czynniki jak ilość emisji spalin, hałas , zanieczyszczenie wód, to wynik ciągle rosnącej liczby samochodów, i uprzemysłowienia. To właśnie te czynniki powodują nieodwracalne spustoszenie w organizmie człowieka np. zaburzenia hormonalne, rozdrażnienie, nadwrażliwość, niepokój, depresja. Jeśli nie zaczniemy dbać o nasze środowisko lokalne to nie tylko je zniszczymy , ale także samych siebie i wszystkie organizmy żywe wokół nas.
Społeczeństwo ciągle działa w stresie, niektórzy potrafią sobie z nim poradzić stosując różne formy rozładowania napięcia i relaksacji. Niestety duża liczba ludzi nie potrafi tego robić , rezultatem takiego stanu rzeczy mogą być różne choroby – nerwice, nadpobudliwość, apatia. Niekiedy ludzie zaczynają sięgać po alkohol, papierosy, narkotyki. Większość nie zdaje sobie sprawy z efektów używania tych substancji, człowiek uzależniony stawia rodzinę i znajomych na drugim planie, to co niegdyś było ważne zostaje zepchnięte na margines. Uzależnieni ludzie z pełną premedytacja narażają na utratę życia lub zdrowia innych czynią to z pełna premedytacja i świadomością.
Podsumowując na nasze zdrowie składa się wiele czynników których zapominamy. Tymi czynnikami są nawyki żywieniowe czyli to co jemy , ile jemy, jakie wartości odżywcze zawierają posiłki .Warto żeby każdy z nas zapoznał się z piramidą zdrowego żywienia, co znacznie ułatwi przestrzeganie zdrowej diety. Kolejnym czynnikiem jest higiena osobista i higiena otoczenia, czyli właściwe dbanie o elementy naszego ciała po to , aby jak najdłużej nam służyły. Kto z nas pamięta , że otoczenia, w którym uczymy się pracujemy, oglądamy TV w ogromny sposób oddziałuje na nasze zdrowie.
Sądzę , iż idea dbania o zdrowie i otoczenie jest zbyt rzadko głoszona. Duża rola spada na nauczycieli zobligowanych do edukacji dzieci od najmłodszych lat w taki sposób, aby uczyły się dbania o własne ciało co pomorze utrzymać dobrą kondycję psychiczną i fizyczną.
Przedstawiłam kilka najważniejszych czynników determinujących nasze zdrowie , wybrałam je dlatego, że mamy na nie wpływ i jeśli się postaramy możemy te negatywne skutecznie eliminować a pozytywne intensyfikować. Znajomość tych podstawowych czynników może przyczynić się do przedłużenia naszego życia.
za:edukacja.edux.pl

Zobacz profil autora

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

Psycholog Warszawa lokalizacja